Strona, na której się znajdujesz wykorzystuje pliki cookies. Korzystamy z tego mechanizmu m.in. w celu prowadzenia statystyk odwiedzin (Google Analytics) oraz poprawy użyteczności strony. Jeśli nie wyrażasz zgody na przesyłanie cookies do Twojego urządzenia - zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Polityka

x

Jak założyć konto firmowe na Facebooku?

07 sierpień 2011, autor: Monika Loryńska

 

Ten temat był już właściwie podejmowany na naszym blogu w ubiegłym roku, ale od tamtej pory Facebook wprowadził sporo zmian.

 

Tak więc, pokażę Ci teraz, Drogi Czytelniku, jak założyć konto Twojej firmy (tzw. Fan Page), a także co zrobić, aby przyciągnąć uwagę ludzi.

 

 

Pierwszym krokiem jaki trzeba zrobić to wejść na stronę https://www.facebook.com/pages/create.php

i wybrać kategorię Strony.

 

 

 

Następnie pojawi się lista rozwijana - wybieramy branżę, uzupełniamy pozostałe wymagane pola i akceptujemy regulamin.

 

Tak wygląda na początku utworzona strona - teraz należy ją tak uzupełnić, by była atrakcyjna dla potencjalnych klientów.

 

 

Facebook proponuje nam tu kilka metod na wypromowanie swojej strony np. Zaproszenie Znajomych - najpierw jednak musimy pouzupełniać inne rzeczy, aby strona wyglądała ciekawie i dostarczała konkretnych informacji o tym, kim jesteśmy i co chcemy przekazać.

 

Zacznijmy od dodania logo lub grafiki firmowej, czyli spójnych elementów, które będą kojarzone z innymi działaniami marki.

 

Dopuszczalna szerokość obrazka to 180 pikseli, natomiast wysokość jest dowolna.

 

Na przykładzie BMW można zobaczyć, jak diametralnie zmienia się wygląd Strony po dodaniu kilku grafik.

 

 

 

 

Wejdźmy teraz w zakładkę „Informacje” (po lewej stronie pod "Tablicą") - tutaj musimy uzupełnić najważniejsze dane o firmie. 

 

Wpiszmy co robimy, gdzie się mieścimy, w jakich godzinach pracujemy oraz adres naszej oficjalnej strony internetowej. Udostępnijmy tak dużo informacji, jak tylko możemy, aby wzbudzić zaufanie do naszej firmy.

 

 

 

 

Warto pochodzić jeszcze po innych zakładkach i rozeznać jakie mamy możliwości. Zakładka "Zarządzaj uprawnieniami" pozwala nam określić, co chcemy by było publikowane i jakie ograniczenia chcemy zastosować - możemy np. blokować wulgaryzmy.

 

Z kolei zakładka "Zarządzaj administratorami" umożliwia nam, aby administratorem ustanowić jednego lub kilku naszych pracowników, dzięki czemu oni też mogą aktualizować stronę.

 

 

 

Kiedy już dopasujesz ustawienia do swoich potrzeb, czas, aby zaintrygować odbiorców treścią na Twojej Stronie.

 

W jednym z następnych wpisów piszę dokładniej o tym, co powinniśmy, a czego nie powinniśmy robić, aby nawiązać dobry kontakt z naszymi "Fanami".

 

A tymczasem jeszcze jedna informacja, która może się Tobie przydać - kiedy liczba Twoich fanów przekroczy 25, możesz starać się o indywidualny adres do Twojej strony np. www.facebook.com/TwojaFirma zamiast rzędu nic nie znaczących cyferek.

 

Jak to zrobić ? Wystarczy wejść na stronę http://www.facebook.com/username/ i wybrać nazwę jaką chcemy. Facebook podpowie Ci, czy ta nazwa jest jeszcze wolna.

 

 

No i oczywiście zapraszamy do dyskusji na naszym firmowym Fan Page'u :-)

Umieszczamy tutaj dużo wartościowych porad związanych z marketingiem, a także można nas lepiej poznać i zapytać o poradę związaną z promocją własnej firmy.

 

 

 

 

Twoja kolej

 

Czy ten post był pomocny ? Czy udało Ci się założyć swój fanpage ? A może masz jakieś pytania ? Podziel się z nami w komentarzach pod tym wpisem!

 

Chcesz wiedzieć więcej o marketingu i promocji własnego wizerunku ? Połącz się ze mną na Twitterze i zostań naszym fanem na Facebooku.

 

Podobne wpisy:

Jak wykorzystać serwis Pinterest w marketingu?

Na czym polega marketing na Facebooku?

- Jak wykorzystać YouTube w marketingu firmy?Skomentuj

Dodawanie komentarza.. loading
Komentarz został zapisany. Pojawi się na stronie po akceptacji moderatora.
Ładowanie...

Imię:

E-mail:

Strona www:

Twój komentarz:

Komentarze (37)

Ładowanie komentarzy.. loading
Darmowa wiedza

Otrzymuj (za darmo!) porady marketingowe raz w miesiącu na swoją skrzynkę!Archiwum

Zaprzyjaźnione blogi


Masz pytania?
 
+48 535 537 055
info@pixelpr.net

{* *}