• Internet , Marketing i Branding

  Czy warto mieć konto firmowe na Google+ ?

  Autor: Monika Loryńska

  W listopadzie ub. roku Google+ dało nam możliwość zakładania kont firmowych i wydawało się z początku, że nie bardzo ma to sens, zważywszy na to, że wiele firm ulokowało już mnóstwo swojego czasu i pieniędzy w Facebook.

  Mimo to Google+ zanotowało w ostatnim czasie wzrost liczby użytkowników aż o 55% i mówi się, że do końca roku planują przyciągnąć 400 milionów użytkowników. To bardzo ambitne, zważywszy na to, że Facebookowi zajęło 4 lata, aby uzbierać 100 milionów użytkowników, a Google Plus istnieje od lipca zeszłego roku.

  Wprawdzie konta marek na Google+ są jeszcze świeże i brakuje im wielu funkcjonalności, to jednak kilka znanych marek zdecydowało się tam pokazać i co więcej, całkiem nieźle sobie radzą jeśli chodzi o skalę interakcji z fanami.

  W sieci spekuluje się o tym, że Google+ może stanowić całkiem poważną konkurencję dla Facebooka. Przede wszystkim Google ma przewagę w postaci wyszukiwarki, a to oznacza, że jeśli jesteśmy aktywni w Google+, to możemy się spodziewać poważnego wsparcia SEO, bo im więcej „plusików” ma dana strona, tym większy autorytet w wyszukiwarce.

  Argumenty przemawiające za założeniem konta marki w Google+:

  • Usługa Direct Connect – strony Google+ będą uwzględnianie w wyszukiwarce jako pierwsze i mogą okazać się równie ważne jak posiadanie domeny firmowej – wystarczy wpisać +Nazwa produktu/firmy/marki i jako pierwszy wynik wyszukiwania pokaże się strona w Google+
  • W przeciwieństwie do Facebookowego „Lubię To”, kliknięcie +1 nie oznacza automatycznego śledzenia firmy. Zamiast tego można ją dodać do Kręgów i być w nią w interakcji bez czytania wszystkich wpisów.
  • Usługa Hangouts – dzięki niej można uruchomić videokonferencję z wieloma osobami naraz (pozwala to obcinać koszty spotkań); może też służyć do rozmów na żywo z ważnymi osobami w firmach (np. w trakcie premiery nowych produktów czy usług).

   

  Przykłady stron marek:

  Fox News

  Hootsuite

  Hugo Boss

  Mashable

  Toyota

  Twoja kolej

  Co myślisz o zakładaniu kont na Google+? Czy założyłeś już takie konto i uważasz, że to dobra decyzja? A może znasz ciekawe strony marek na Google+? Podziel się z nami w komentarzach u dołu!

  Chcesz wiedzieć więcej o mediach społecznościowych? Połącz się ze mną na Twitterze i zostań naszym fanem na Facebooku.

  Jak wybrać firmę do stworzenia strony www? DARMOWY EBOOK

  Pobierz darmowego ebooka i dopisz się do newslettera
  CHCĘ EBOOKA
  Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły dotyczące przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności

Skomentuj

Przeczytaj również

 • Biznes

  Po co robić makietę UX strony www ?

  Żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba najpierw powiedzieć, czym właściwie są makiety UX.   UX to skrót od User Experience czyli “Doświadczenie użytkownika”. Dosłownie tłumacząc, mówimy więc o projekcie/produkcie, który

Jak wybrać firmę do stworzenia strony www? DARMOWY EBOOK

Pobierz darmowego ebooka i dopisz się do newslettera
CHCĘ EBOOKA
Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły dotyczące przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności
close-link