• Marketing i Branding , Sprzedaż

  5 sposobów jak rozwinąć firmę w rok

  Autor: Monika Loryńska

  Koniec roku to okazja do przemyślenia naszych celów życiowych i biznesowych. Możemy spojrzeć wstecz i zastanowić się nad tym, co ciekawego zrobiliśmy, czego się nauczyliśmy, a także gdzie chcielibyśmy być za rok o tej samej porze.

  Niewątpliwie dla nas, tu w Pixelu, miniony rok 2011 był pracowity i ekscytujący.

  W ciągu tego roku zmieniliśmy branding naszej firmy, uruchomiliśmy nową stronę, rozpoczęliśmy 2 poboczne projekty, przenieśliśmy firmę do nowego biura, pozyskaliśmy kilku dobrych klientów i weszliśmy do Klastra IT. Ten rok to także zmiany w personelu i zmiana mojego stanu cywilnego 😉

  Końcówkę roku poświęciliśmy też na budowanie naszego własnego, unikalnego projektu edukacyjnego, o którym z pewnością usłyszycie w przyszłym roku.

  Widzisz, jak wiele może się zmienić w ciągu jednego roku ?

  A Ty gdzie chcesz być za rok o tej samej porze?

  Oto sposoby na to, jak rozwinąć swoją firmę w ciągu roku:

  • Popraw marketing – zastanów się, które działania w ubiegłym roku przynosiły efekty, a które nie – przeanalizuj wszystko jeszcze raz i obetnij budżet na te działania, które nie przynosiły zwrotu z inwestycji – może trzeba zmienić strategię marketingową albo.. agencję?
  • Szukaj oszczędności – zwolnij nieopłacalnych ludzi i zrezygnuj z niepotrzebnych wydatków, które nie przynoszą firmie dochodu (np. aplikacje i abonamenty, których już nie używasz albo używasz bardzo rzadko)
  • Podnieś ceny w swojej firmie – tak, nie bój się tego! Jesli uważasz, że rok temu posiadałeś dużo mniejszą wiedzę i doświadczenie i teraz jesteś w stanie zaoferować klientowi dużo większą wartość, śmiało, zrób to! Możesz przesłać do klientów informację, jednocześnie zaznaczając, że wraz z wyższymi cenami, proponujesz większą wartość i jakość usług. Zastanów się, co mógłbyś klientom zaoferować, żeby zobaczyli w tym korzyść dla siebie.
  • Pracuj z głową – sukces nie polega na pracy od rana do nocy – polega na tym, by robić tylko to, co najważniejsze – 80% naszych dochodów pochodzi z 20% rzeczy, które robimy. Dlatego staraj się pracować mądrze i w pier wszej kolejności rób te zadania, które przyniosą Ci konkretne efekty. Znajdź też czas na to, by codziennie albo chociaż jeden dzień w tygodniu poświęcić w całości na przeanalizowanie swojego biznesu i zrobienie kilku marketingowych rzeczy – opublikowanie posta na blogu, napisanie newslettera lub zaplanowanie postów w Social Media.
  • Odszukaj stare pomysły – może masz gdzieś zapisane pomysły na wpisy na blog albo na poprawienie obsługi klienta i brakło Ci czasu na to, by je zrealizować? Wybierz kilka najważniejszych, które mogłyby spowodować polepszenie zarobków w Twojej firmie i zrób wszystko, aby w tym roku wcielić je w życie!

   

  A co my byśmy chcieli zrobić w przyszłym roku ?

  (napisanie tego tutaj oficjalnie to swego rodzaju zobowiązanie, które będzie nas mobilizowało, aby to osiągnąć…)

  • większy zespół
  • wzrost dochodu firmy x 2
  • wcielenie w życie 2 własnych projektów
  • pozyskanie kilku bardzo dużych klientów
  • podwojenie liczby adresatów w naszej bazie
  • urządzenie i pomalowanie biura 😉

   

  Czy nam się to uda… pochwalimy się za rok 🙂

  A Tobie życzymy sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celów!

   

  Twoja kolej

  Może masz jakieś własne pomysły na rozwój firmy, którymi mógłbyś się podzielić z resztą czytelników ? Napisz o nich w komentarzach pod tym wpisem.

  Jak wybrać firmę do stworzenia strony www? DARMOWY EBOOK

  Pobierz darmowego ebooka i dopisz się do newslettera
  CHCĘ EBOOKA
  Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły dotyczące przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności

Skomentuj

Przeczytaj również

Jak wybrać firmę do stworzenia strony www? DARMOWY EBOOK

Pobierz darmowego ebooka i dopisz się do newslettera
CHCĘ EBOOKA
Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły dotyczące przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności
close-link