• Biznes , Marketing i Branding

  6 powodów, dlaczego warto prowadzić bloga

  Autor: Monika Loryńska

  Przyznajemy, że trochę zaniedbaliśmy nasz blog – szewc w dziurawych butach chodzi. Czujemy się winni, jak wszyscy zapracowani ludzie…

  Teoretycznie byliśmy stale aktywni w innych kanałach komunikacji marketingowej takich jak mailing, Twitter czy Facebook, ale jednak z kilku istotnych powodów, o których zaraz powiem, przywracamy nasz blog do życia.

  Blog nasz jest skierowany zarówno do obecnych, nowych i potencjalnych klientów, jak i do wszystkich osób zainteresowanych tematyką marketingu, tworzenia wizerunku marki i rozwijania biznesu.

  Kiedy w miarę możliwości wcześniej nasz blog był aktualizowany przynajmniej raz w tygodniu, miałam okazję przekonać się, że jest to potężne narzędzie marketingowe. Dlatego też wymienię kilka faktów, które z własnego doświadczenia uważam za wystarczająco przekonujące do prowadzenia firmowego bloga. Mam nadzieję, że w jakiś sposób te informacje wydadzą Ci się przydatne.

  1. Wzrost odwiedzin strony

  Częsta aktualizacja strony jest dobrze widziana przez wyszukiwarki, wspomoże więc pozycjonowanie Twojej firmy. Ponadto potencjalni klienci, którzy skorzystają z wartościowych informacji, bardzo chętnie powrócą na Twoją stronę ponownie

  2. Promocja strony firmowej

  Mamy teraz potężne narzędzia w postaci np. Facebooka czy Twittera, które umożliwiają szybkie i łatwe rozpowszechnianie artykułów, a tym samym przyciągają wielu nowych czytelników, a nawet potencjalnych klientów

  3. Budowanie wizerunku firmy

  Aktualizacje na stronie pokazują, że Twoja firma istnieje i cały czas coś się tam dzieje. Dzięki temu jest postrzegana jako firma stabilna.

  4. Nadanie statusu eksperta

  Pisząc często i na ciekawe tematy związane z Twoją branżą, jesteś postrzegany jako osoba z dużym doświadczeniem i wiedzą, dzięki czemu ludzie szybciej nabierają do Ciebie zaufania

  5. Wzbudzanie zaufania

  Każdy artykuł pisany jest przez konkretną osobę pracującą w firmie, a więc automatycznie firma przestaje być postrzegana jako korporacja, dzięki czemu jest bardziej przyjazna i otwarta. Osoba pisząca artykuł pokazuje, że nie boi się upubliczniać, rozmawiać o firmie i jej produktach, jest z nią łatwy kontakt – takiej osobie łatwiej zaufać.

  6. Nawiązywanie nowych kontaktów

  Dzięki możliwości komentowania artykułów, blog wywołuje ciekawe dyskusje i pozwala łatwo nawiązywać kontakty, bardzo często również biznesowe.

  Pamiętaj, że czasem jeden wpis może być wystarczający, by przyciągnąć czyjąś uwagę i by ktoś skorzystał z Twoich usług!

  Na naszym blogu w niedalekiej przyszłości m.in. wskazówki o czym pisać na blogu i jak promować artykuły.

  Jak wybrać firmę do stworzenia strony www? DARMOWY EBOOK

  Pobierz darmowego ebooka i dopisz się do newslettera
  CHCĘ EBOOKA
  Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły dotyczące przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności

Skomentuj

Przeczytaj również

Jak wybrać firmę do stworzenia strony www? DARMOWY EBOOK

Pobierz darmowego ebooka i dopisz się do newslettera
CHCĘ EBOOKA
Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły dotyczące przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności
close-link