• Biznes , Marketing i Branding

  6 powodów, dlaczego warto prowadzić bloga

  Autor: Monika Loryńska

  Przyznajemy, że od czasu do czasu zdarza się nam zaniedbać blog – jak to zwykle bywa u zapracowanych ludzi 😉

  Teoretycznie staramy się być stale aktywni w innych kanałach komunikacji marketingowej takich jak newsletter czy  Facebook, ale jednak z kilku istotnych powodów, o których zaraz powiem, zawsze wracamy do pisania artykułów.

  Blog nasz jest skierowany zarówno do obecnych, nowych i potencjalnych klientów, jak i do wszystkich osób zainteresowanych tematyką marketingu, tworzenia wizerunku marki i rozwijania biznesu.

  Kiedy nasz blog jest aktualizowany przynajmniej raz w tygodniu, mamy okazję przekonać się, że jest to potężne narzędzie marketingowe. Automatycznie widzimy skok w ilościach zapytań, które do nas przychodzą. Dlatego też wymienię kilka faktów, które z własnego doświadczenia uważam za wystarczająco przekonujące do prowadzenia firmowego bloga. Mam nadzieję, że w jakiś sposób te informacje wydadzą Ci się przydatne.

   

  1. Wzrost odwiedzin strony

  Częsta aktualizacja strony jest dobrze widziana przez wyszukiwarki, wspomoże więc pozycjonowanie Twojej firmy. I to za darmo! Swoim klientom zawsze mówię, że jeśli chcą oszczędzić na promocji strony, powinni regularnie pisać artykuły. Jeśli będą one dobre merytorycznie to może się okazać, że nie trzeba będzie wydawać pieniędzy na firmę pozycjonującą. To spora oszczędność. Ponadto użytkownicy, którzy skorzystają z wartościowych informacji, bardzo chętnie powrócą na Twoją stronę ponownie. A jeśli wrócą, to jest szansa, że coś kupią 🙂

  2. Promocja strony firmowej

  Artykuły wspierają promocję i rozwój Twojej strony internetowej bo łatwo rozpowszechniać linki do nich. Mamy teraz dostępne potężne narzędzia w postaci np. Facebooka czy Twittera, które umożliwiają szybkie dzielenie się artykułami i przyciąganie wielu nowych czytelników, a nawet potencjalnych klientów. Warto z tego korzystać.

  3. Budowanie wizerunku firmy

  Aktualizacje na stronie pokazują, że Twoja firma istnieje i cały czas coś się tam dzieje. Dzięki temu jest postrzegana jako firma stabilna i rozwijająca się.

  4. Uzyskanie statusu eksperta

  Pisząc często i na ciekawe tematy związane z Twoją branżą, jesteś postrzegany jako osoba z dużym doświadczeniem i wiedzą, dzięki czemu ludzie szybciej nabierają do Ciebie zaufania

  5. Wzbudzanie zaufania

  Każdy artykuł pisany jest przez konkretną osobę pracującą w firmie, a więc automatycznie firma przestaje być postrzegana jako korporacja, dzięki czemu jest bardziej przyjazna i otwarta. Osoba pisząca artykuł pokazuje, że nie boi się upubliczniać, rozmawiać o firmie i jej produktach, a także jest z nią łatwy kontakt – takiej osobie łatwiej zaufać.

  6. Nawiązywanie nowych kontaktów

  Dzięki możliwości komentowania artykułów, blog wywołuje ciekawe dyskusje i pozwala łatwo nawiązywać kontakty, bardzo często również biznesowe.

  Pamiętaj, że czasem jeden wpis może być wystarczający, by przyciągnąć czyjąś uwagę i by ktoś skorzystał z Twoich usług!

   

  Twoja kolej

  Masz jakieś pytania? Śmiało zadaj je w komentarzach pod tym wpisem! Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to proszę prześlij go e-mailem do swoich znajomych, lub podziel się nim na Facebooku lub Twitterze. Dziękuję!

  Chcesz wiedzieć więcej o marketingu i promocji własnego wizerunku ? Zostań naszym fanem na Facebooku.

  Jak wybrać firmę do stworzenia strony www? DARMOWY EBOOK

  Pobierz darmowego ebooka i dopisz się do newslettera
  CHCĘ EBOOKA
  Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły dotyczące przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności

Skomentuj

Przeczytaj również

Jak wybrać firmę do stworzenia strony www? DARMOWY EBOOK

Pobierz darmowego ebooka i dopisz się do newslettera
CHCĘ EBOOKA
Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły dotyczące przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności
close-link