• Biznes , Internet , Marketing i Branding

  Nowy Fan Page na Facebooku – co się zmieniło

  Autor: Monika Loryńska

  Od paru dni możemy obserwować całkowicie nowe profile firmowe na Facebooku – lista zmian jest całkiem pokaźna, niektóre z nich zdecydowanie na plus. Zmiany niestety pociągają za sobą konieczność edycji niektórych elementów przez właścicieli Fan Page’a.

  W tym wpisie przybliżę, co dokładnie się zmieniło i o co powinieneś zadbać

   

  1. Rozmiar Cover Photo

  Dotychczasowy rozmiar grafiki (851 x 315 px) trzeba zmienić na 828 x 315 – jest to zalecany rozmiar zarówno pod wersję desktop, jak i mobile (komputery stacjonarne i urządzenia mobilne). Można też próbować 828 x 465, jeśli coś nie pokazuje się poprawnie na urządzeniach mobilnych.

  Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że obrazek powinien ważyć mniej niż 100 KB z uwagi na osoby korzystające z Twojego fan page’a na urządzeniach mobilnych – tutaj bardzo liczy się szybkość, z jaką Twój cover się załaduje.

  Rozmiar zdjęcia profilowego po lewej stronie się nie zmienił – nadal jest to 180 x 180 px.

   

  2. Wyszukiwarka postów w obrębie Fan Page’a

  Teraz można wyszukiwać posty po słowach kluczowych, wcześniej tego nie było (wyszukiwarka dostępna była jedynie w Grupach)

   

   

  3. Przeglądanie strony jako gość

  Bardzo ciekawa opcja – teraz możesz przeglądać swoją stronę jako gość – umożliwia to podpatrzenie, co dokładnie widzi użytkownik, wchodząc na Fan Page’a. Jako administrator widzisz nieco inną wersję strony – ze statystykami i innymi rzeczami. Warto czasem podpatrzeć jak to wygląda od strony użytkownika bo można dzięki temu wyłapać parę błędów lub braków.

  Aby to zrobić, w menu pod coverem należy kliknąć Więcej > Przeglądaj jako gość na stronie

   

   

  4. Więcej zakładek

  Wszystkie dotychczasowe zakładki nadal tu są, ale teraz można tworzyć ich więcej i wszystkie widoczne są po lewej stronie. Wcześniej było ograniczenie ilości widocznych zakładek, ponieważ znajdowały się na poziomym pasku. Z racji ograniczenia miejsca trzeba było po prostu wybrać sobie te, które były najważniejsze i mają się w tym górnym pasku wyświetlać użytkownikowi. Teraz możesz przekazać światu, co tylko chcesz – zrobić zapisy do newslettera, przekierowanie do bloga, przekierowanie do Instagrama itd.

  Zachęcam przy okazji do zweryfikowania wszystkich zakładek – czy wszystko jest aktualne. Teraz, kiedy zakładki są dobrze widoczne, warto sprawdzić, czy na pewno wszystkie aplikacje podpięte pod te zakładki działają prawidłowo i czy wszędzie uzupełniliśmy brakujące informacje.

  Możesz też zmienić kolejność zakładek – aby to zrobić, kliknij Zarządzaj sekcjami i przeciągnij myszką zakładki w takiej kolejności, w jakiej chcesz by się wyświetlały. Dwie pierwsze tj. Strona główna i Informacje nie mogą zmienić swej kolejności.

  Możesz również usunąć lub edytować zewnętrzne aplikacje podpięte pod zakładki w sekcji Ustawienia > Aplikacje

   

   

  5. Przycisk Call To Action

  Przycisk zachęcający oglądających do wykonania jakiejś akcji jest teraz duży i niebieski, co sprawia, że jest znacznie bardziej widoczny i możesz osiągnąć lepszą konwersję.

  Warto co jakiś czas zmieniać cel tego przycisku i monitorować jego efekty (Statystyki > Działania na stronie > Osoby, które kliknęły przycisk działania)

   

   

  6. Widoczność branży i lokalizacji

  Teraz od razu widać, czym zajmuje się firma i gdzie ma siedzibę.

   

   

  7. Sekcje po prawej stronie

  Tu nie ma większych zmian poza tym, że wszystkie informacyjne bloki są po prostu zestawione razem po prawej stronie. Edytować je możemy klikając ikonkę Ołówka

   

   

  Twoja kolej

  Masz jakieś pytania? Śmiało zadaj je w komentarzach pod tym wpisem! Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to proszę prześlij go e-mailem do swoich znajomych, lub podziel się nim na Facebooku lub Twitterze. Dziękuję!

  Chcesz wiedzieć więcej o marketingu i promocji własnego wizerunku ? Połącz się ze mną na Twitterze i zostań naszym fanem na Facebooku.

   

  Jak wybrać firmę do stworzenia strony www? DARMOWY EBOOK

  Pobierz darmowego ebooka i dopisz się do newslettera
  CHCĘ EBOOKA
  Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły dotyczące przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności

Skomentuj

Przeczytaj również

Jak wybrać firmę do stworzenia strony www? DARMOWY EBOOK

Pobierz darmowego ebooka i dopisz się do newslettera
CHCĘ EBOOKA
Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły dotyczące przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności
close-link