• Internet , Sprzedaż

  Porównanie systemów płatności online

  Autor: Monika Loryńska

  Jeśli planujesz uruchomić sklep internetowy albo chcesz sprzedawać jakiekolwiek usługi z płatnością natychmiastową za pomocą przelewów lub kart kredytowych to musisz podpiąć sobie usługę tzw. bramki płatności. Na rynku najpopularniejsze firmy, które to oferują to: PayU, Dotpay, Przelewy24 i Tpay. Każda z nich oferuje nieco inne warunki, dlatego też postanowiłam przybliżyć najważniejsze opłaty, abyś mógł sobie wstępnie porównać oferty.

  Zaznaczam, że jest to bardzo ogólna oferta i wszystko zależy od wymagań danej firmy. Jeśli zależy Ci np. na konkretnych kartach płatniczych czy mikropłatnościach albo na prowizji przy konkretnych obrotach bądź płatnościach zagranicznych, musisz się indywidualnie dowiedzieć jak to wygląda.

  Tak naprawdę najważniejsze kwestie na jakie trzeba zwrócić uwagę na początku to wysokość prowizji od każdej transakcji oraz opłata aktywacyjna (o której wiele osób nie wie). Ważne jest też, by wiedzieć, jaka jest opłata chargeback (tj. opłata za zwrot środków na konto bankowe, jeśli klient dokonał płatności kartą i zareklamował produkt) tutaj można być nieco zaskoczonym, bo w DotPay wynosi aż… 100 zł!

  Żeby zrobić to podsumowanie, musiałam podzwonić sobie po wszystkich 4 firmach i w Tpay wyjątkowo mnie przepytywano o to, jaką działalność chcę prowadzić, ile planuję obrotów, co będę sprzedawać i musiałam też podać adres e-mail, bo inaczej pan nie chciał podać oferty. Musiałam to wszystko na szybko wymyślić 😉 Trochę mnie to zdziwiło bo wszystkie pozostałe 3 firmy bez problemu podały mi swoją ofertę.

  Porównanie oferty (w kolejności przypadkowej)

   

  1. Dotpay

  Prowizja od każdej transakcji:
  1,9 % – przelewy (nie mniej niż 0,30 zł)
  1,6% – karty kredytowe (nie mniej niż 0,30 zł)

  Negocjacja warunków:
  Możliwa po osiągnięciu obrotu w kwocie 10.000 zł miesięcznie

  Opłata aktywacyjna: 10 zł

  Opłata za obsłużenie reklamacji chargeback: 100 zł
  Opłata za wypłatę środków na konto: 0 zł

  Integracja z Paypal: TAK

  Jak wygląda proces rejestracji?
  Jeśli chcesz uruchomić tylko przelewy, wystarczy założyć konto, wybrać opcję szybką oraz zaakceptować regulamin – płatności są aktywne praktycznie od razu

  Jeśli chcesz również aktywować karty kredytowe, to wtedy cały proces się nieco wydłuża, gdyż otrzymuje się umowę w formie elektronicznej, którą trzeba wydrukować, podpisać i wysłać pocztą lub kurierem (i w zależności od tego, kiedy druga strona ją otrzyma i zweryfikuje, wtedy dopiero płatności są aktywowane)

  Pani z działu handlowego poinformowała mnie, że może to być ok. 3-4 dni robocze lub dłużej.

   

  2. Tpay

  Prowizja od każdej transakcji: 1,89 %

  Negocjacja warunków:
  Możliwa na podstawie obrotów (minimum 10.000 zł miesięcznie)

  Opłata aktywacyjna: 10 zł

  Opłata za obsłużenie reklamacji chargeback: 25 zł
  Opłata za wypłatę środków na konto: 0 zł (4 wypłaty darmowe w miesiącu, a potem każda 2 zł)

  Integracja z Paypal: TAK

  Jak wygląda proces rejestracji?
  Wystarczy zarejestrować się na stronie i wgrać skany dokumentów firmy oraz dowodu osobistego. Całość aktywowana jest w przeciągu 24 godzin

   

  3. Przelewy24

  Prowizja od każdej transakcji:
  1,9% – przelewy
  1,9% + 0,30 zł – karty kredytowe

  Negocjacja warunków:
  Z tego co mi pan na infolinii powiedział, są bardzo elastyczni i zawsze można do nich zadzwonić i próbować coś ponegocjować (nie ma wymogów odnośnie konkretnego obrotu)

  Opłata aktywacyjna: 0 zł

  Opłata za obsłużenie reklamacji chargeback: 0 zł
  Opłata za wypłatę środków na konto: 0 zł (na konto zagraniczne 40 zł)

  Integracja z Paypal: TAK

  Jak wygląda proces rejestracji?
  Wystarczy zarejestrować się na stronie i wgrać skan dowodu osobistego. Dokumenty firmy pobierają sobie sami z ogólnodostępnych baz typu KRS czy CEIDG (w zależności od formy działalności). Całość aktywowana jest w ciągu 1-2 dni roboczych.

   

  4. PayU

  Prowizja od każdej transakcji:
  2,3% + 0,30 zł od każdej płatności kartą

  Opłata aktywacyjna: 199 zł

  Uwaga, jeśli zdecydujesz się zarejestrować z tego linka, to opłata aktywacyjna będzie wynosić 5 zł zamiast 199 zł, a prowizja będzie wynosić 1,70 % od każdej pojedynczej transakcji.

  Opłata za obsłużenie reklamacji chargeback: 0 zł
  Opłata za wypłatę środków na konto: 0 zł

  Integracja z Paypal: NIE

  Negocjacja warunków:
  Przy wyższych obrotach można negocjować indywidualnie, ale z tego co widziałam na stronie, prowizja po przekroczeniu obrotu 20.000 zł wynosi 2,2% + 0,30 zł.

  Jak wygląda proces rejestracji?
  Rejestracja przez stronę – trzeba wgrać dokumenty: skan dowodu, skany dokumentów firmy, a następnie zrobić przelew aktywacyjny na kwotę 199 zł.

  Dostęp do panelu po zakończeniu procesu rejestracji (ok. 1-2 dni robocze).

   

  Twoja kolej

  Masz jakieś pytania? Śmiało zadaj je w komentarzach pod tym wpisem! Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to proszę prześlij go e-mailem do swoich znajomych, lub podziel się nim na Facebooku lub Twitterze. Dziękuję!

  Chcesz wiedzieć więcej o marketingu i promocji własnego wizerunku ? Połącz się ze mną na Twitterze i zostań naszym fanem na Facebooku.

   

Skomentuj

Przeczytaj również