• Inspiracje

  18 przykładów ciekawych stron Hoteli

  Autor: Monika Loryńska

  Nawiązując do jednego z moich wcześniejszych wpisów, pt. „10 sposobów na atrakcyjną stronę hotelu” wyszukałam w sieci kilkanaście przykładów stron, które moim zdaniem spełniają założone wymagania.

  Strony hotelowe to przede wszystkim profesjonalne, duże zdjęcia oddające klimat wnętrz lub pokazujące wspaniałe widoki, jakie można podziwiać będąc na miejscu. Hotele, które umieją zdjęciami zadziałać na emocje, wygrywają klientów.

  Wiele z tych hoteli, poza własną ofertą, poszło krok dalej i postarało się o to, by można tam było dowiedzieć się, co ciekawego jest w okolicy – gdzie można pojechać oraz w jaki sposób tam dotrzeć. Są też specjalne oferty promocyjne.

  Większość tych hoteli postawiła też na interakcję z użytkownikiem poprzez prowadzenie konta na Facebooku, Twitterze czy YouTube.

  Oto podsumowanie kryteriów wg jakich wybierałam najciekawsze strony:

  • zdjęcia oddziałujące na emocje – patrzę na nie i pragnę się tam znaleźć, przeżyć to, co przeżywają ludzie na zdjęciach (np. zawsze marzyłam o popływaniu z delfinami)
  • przejrzysta i estetyczna szata graficzna – dzięki temu wiem jak znaleźć konkretne informacje i widzę, że hotel bardzo dba o swój wizerunek (co może również oznaczać, że zadba o swoich klientów)
  • możliwość rezerwacji miejsc – dzięki temu w łatwy sposób szybko można spełnić swoją zachciankę o odpoczynku
  • informacje turystyczne – dzięki temu klienci nie muszą szukać tego na 10 innych stronach, mają wszystko w jednym miejscu i wiedzą, że w razie czego obsługa hotelu jest na tyle poinformowana, że pomoże gdy trzeba
  • copywriting – widać, że zadbano o odpowiednie teksty, dzięki któremu język oferty jest łatwy do zrozumienia i pokazuje korzyści
  • łatwość kontaktu – telefon, e-mail, Facebook, newsletter – to wszystko jest łatwo dostępne i również wzbudza zaufanie
  • blog – pracownicy hotelu i klienci dzielą się swoimi spostrzeżeniami, wspomnieniami, wskazówkami – wszystko to wzbudza zaufanie i sprawia, że pobyt w Hotelu staje się bardziej pożądany

   

  1. Turks & Caicos Sporting Club

  2. Lake House

  03. Little Palm Island

  04. Grand Hotel Tremezzo

  05. EME Catedral Hotel

  06. Hotel Guarda Golf

  07. Park City Hotel and Lodge

  08. Atlantis Paradise Island Resort

  09. The Benjamin

  10. Hotel Missoni

  11. Hotel Rottnest

  12. The Beverly Hills Hotel

  13. Trapp Family Lodge

  14. Pelican Hotel & Cafe

  15. Sanderson Hotel London

  16. Trump

  17. Waldorf Astoria

  18. The Plaza Hotel Seoul

  Twoja kolej

  A czy Ty znasz przykłady innych, ciekawych stron Hoteli ? Podaj je proszę w komentarzu! Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to proszę prześlij go e-mailem do swoich znajomych, lub podziel się nim na Facebooku lub Twitterze. Dziękuję!

  Chcesz wiedzieć więcej o marketingu i promocji własnego wizerunku ? Połącz się ze mną na Twitterze i zostań naszym fanem na Facebooku.

   

   

Skomentuj

Przeczytaj również