• Internet , Marketing i Branding

  Jak założyć konto firmowe na Facebooku?

  Autor: Monika Loryńska

  Profil marki na Facebooku ma co druga firma – dziś już bardzo wiele osób zdaje sobie sprawę, jak potężnym narzędziem sprzedażowym jest Facebook.

  Tak więc, pokażę Ci teraz, Drogi Czytelniku, jak założyć konto Twojej firmy (tzw. Fan Page), a także co zrobić, aby przyciągnąć uwagę ludzi.

  Zanim to zrobisz, musisz wiedzieć dwie rzeczy:

  • aby założyć konto firmowe, MUSISZ mieć konto prywatne – jednak na szczęście nikt z oglądających Twój Fan Page, nie będzie widział, że jesteś jego właścicielem. Wszelkie posty na profilu marki są publikowane jako marka, nie prywatna osoba
  • zakładanie konta i jego prowadzenie jest bezpłatne
  • nie musisz mieć założonej działalności z chwilą zakładania Fan Page’a – może on też dotyczyć wydarzeń czy zainteresowań

  Pierwszym krokiem jaki trzeba zrobić, aby założyć profil marki jest wejście na stronę https://www.facebook.com/pages/create i wybranie kategorii Strony.

  Następnie pojawi się lista rozwijana – wybieramy branżę, uzupełniamy nazwę profilu i akceptujemy regulamin.

  Teraz pojawi nam się taki formularz do wypełnienia:

  Musimy teraz podać wszystkie wymagane informacje

  W pierwszym kroku podajemy informacje ogólne o stronie – czego dotyczy, dla kogo ona jest itp. Uwaga! Te informacje będą widoczne przez użytkowników, więc starajmy się napisać coś zachęcającego o firmie.

  W drugim polu wpisujemy adres strony www firmy.

  Ostatnie pole w tym kroku to wpisanie unikalnego adresu na Facebooku. Docelowy adres będzie wyglądał tak: www.facebook.com/TwojaStrona, więc adres powinien być przemyślany. Uwaga! Może być problem, żeby go później zmienić, więc przemyśl to dobrze!

  Jeśli okaże się, że nazwa, jaką sobie wymyśliłeś jest już zajęta przez kogoś innego, wyświetli się komunikat z błędem na czerwono i trzeba będzie wybrać inną nazwę.

  Kiedy ten krok mamy już uzupełniony, możemy kliknąć niebieski przycisk Zapisz informacje. Następnie klikamy u góry formularza zakładkę „2. Zdjęcie profilowe„.

  Możemy tutaj wgrać zdjęcie z naszego komputera bądź podlinkować zdjęcie, które mamy gdzieś na serwerze – trzeba tu podać dokładną ścieżkę.

  Zdjęcie powinno mieć wymiary 180 x 180 pixeli.

  Trzecim krokiem jest dodanie strony do Ulubionych – to jest tylko dla naszej wygody, aby mieć stronę zawsze widoczną z lewej strony w czasie przeglądania Facebooka.

  Klikamy teraz ostatni, czwarty krok „Preferowana grupa odbiorców” i tutaj wybieramy sobie osoby, do których chcemy dotrzeć.

  Pierwsze pole, jakie musimy wypełnić to „Lokalizacja„. Tutaj mamy do wyboru kilka opcji.

  Kombinacje mogą być różne – jeśli nie zależy nam na konkretnej lokalizacji, to możemy zostawić to miejsce puste. Jeśli zaś chcemy, żeby to były osoby z Warszawy, to wybieramy pierwszą opcję „Wszyscy w tej lokalizacji” i w polu poniżej zaznaczamy „Uwzględnij” i wpisujemy Warszawa. Pojawi się mapka i można jeszcze dodatkowo wybrać osoby znajdujące się przykładowo do 40 km od Warszawy. Trzeba się chwilę pobawić tymi ustawieniami i dobrać coś odpowiedniego dla siebie.

  Możemy też wykluczyć pewne miejsca jeśli np. nie chcemy żeby obywatele jakiegoś kraju mogli oglądać nasz profil.

  Niżej wybieramy wiek osób, płeć, zainteresowania oraz język. Po uzupełnieniu klikamy Zapisz.

  Gratulacje! Udało Ci się założyć profil firmowy Twojej marki!

  Tak wygląda na początku utworzona strona – teraz należy ją uzupełnić w taki sposób, aby była atrakcyjna dla potencjalnych klientów. Dodajmy również zdjęcie w tle tzw. Cover Photo (rozmiar 828 x 315 pixeli)

  Facebook proponuje nam tu kilka metod na wypromowanie swojej strony np. Zaproszenie Znajomych – najpierw jednak musimy pouzupełniać inne rzeczy, aby strona wyglądała ciekawie i dostarczała konkretnych informacji o tym, kim jesteśmy i co chcemy przekazać. Warto też mieć na początku już kilka wpisów, aby przyciągnąć uwagę i żeby nie wyglądało, że ta strona powstała 3 minuty temu 😉

  Na przykładzie BMW można zobaczyć, jak diametralnie zmienia się wygląd Strony po dodaniu kilku grafik.

  Wejdźmy teraz w zakładkę „Informacje” (po lewej stronie pod „Strona główna”) – tutaj musimy uzupełnić najważniejsze dane o firmie.

  Wpiszmy co robimy, gdzie się mieścimy, w jakich godzinach pracujemy oraz adres naszej oficjalnej strony internetowej. Udostępnijmy tak dużo informacji, jak tylko możemy, aby wzbudzić zaufanie do naszej firmy.

  Warto pochodzić jeszcze po innych zakładkach i rozeznać jakie mamy możliwości. Wejdźmy też w Ustawienia po prawej stronie u góry.

  Można tu np. włączyć filtr wulgaryzmów lub wyłączyć opcję prywatnych wiadomości.

  Zakładka „Role na stronie” pozwala nam dodać inne osoby np. pracowników, którzy będą mogli dodawać nowe posty na profil firmowy (nikt z użytkowników nie będzie widział kto jest administratorem ani kto będzie publikował posty).

  Kiedy już dopasujesz ustawienia do swoich potrzeb, czas, aby zaintrygować odbiorców treścią na Twojej Stronie.

  W innym wpisie piszę dokładniej o tym, co powinniśmy, a czego nie powinniśmy robić, aby nawiązać dobry kontakt z naszymi „Fanami”.

  No i oczywiście zapraszamy do dyskusji na naszym firmowym Fan Page’u 🙂
  Umieszczamy tutaj dużo wartościowych porad związanych z marketingiem, a także można nas lepiej poznać i zapytać o poradę związaną z promocją własnej firmy.

  Wpis zaktualizowany 25.08.2016

   

  Twoja kolej

  Czy ten post był pomocny ? Czy udało Ci się założyć swój fanpage ? A może masz jakieś pytania ? Podziel się z nami w komentarzach pod tym wpisem!

  Chcesz wiedzieć więcej o marketingu i promocji własnego wizerunku ? Połącz się ze mną na Twitterze i zostań naszym fanem na Facebooku.

   

Skomentuj

Przeczytaj również

Bonusy bez depozytu