• Internet , Marketing i Branding

  Facebook Timeline – duże zmiany dla firm

  Autor: Monika Loryńska

  Już niedługo, bo 30 marca, za sprawą nowej usługi Facebooka, wszystkie strony firmowe całkowicie zmienią swój wygląd.

  Co się zmieni i jak się na to przygotować – o tym dzisiaj.

  Na początek tylko powiem, że zmiany wcale nie są takie groźne, jak może się to wydawać, a wręcz z marketingowego punktu widzenia, są to zmiany na lepsze. A ponieważ są to zmiany obowiązkowe dla każdej firmy, postaram się je w miarę dokładnie omówić.

  Nowości na Facebooku noszą oficjalną nazwę „Timeline” czyli po polsku „Oś czasu”. Można powiedzieć, że jest to po prostu oś ułożonych chronologicznie wydarzeń z życia naszej firmy. I rzeczywiście tak wyglądają nowe profile marek.

  A jakie dokładnie zmiany nas czekają ?

  1. Duże zdjęcie w tle

  Nie ma już charakterystycznych, małych grafik po lewej stronie, teraz mamy do dyspozycji możliwość umieszczenia logo oraz dużej grafiki w tle.

  Daje to możliwość pokazania ciekawej, charakterystycznej grafiki kojarzonej z firmą, albo realizacji, czy zdjęcia naszych pracowników. Jest to szansa, aby przyciągnąć uwagę.

  Jak przygotować obrazki? Otóż duży obrazek w tle nie może przekraczać rozmiaru 850 x 315 pikseli, a logo musi mieć dokładnie rozmiar 180×180 pikseli.

  Ponadto trzeba uważać na regulamin Facebooka, który zakazuje umieszczania w górnych grafikach informacji typu dane kontaktowe, wezwania do akcji albo zachęty do „polubienia”.

  Szczegóły tego co wolno i nie wolno tutaj

  2. Brak „zakładek powitalnych”

  Może nie do końca brak, ale nie pokazują się już w takiej formie, jak wcześniej.

  Zamiast zakładki „powitalnej” oglądający od razu ląduje na tablicy, co sprawia, że firmy muszą teraz bardziej zadbać o jakość treści, które są tam publikowane. Zakładki natomiast widoczne są pod dużą grafiką.

  Ich kolejność można zmieniać i można je kreatywnie wykorzystać.

  Jak zmienić ich kolejność? W górnym prawym rogu wybranej zakładki trzeba nacisnąć ikonkę z ołówkiem i tutaj pojawią się opcje w stylu „zamień pozycję” albo „edytuj ustawienia”

  3. Wyróżnienie zdarzeń

  Jeśli w historii firmy jest jakieś ważne wydarzenie, o którym chcemy, by ludzie wiedzieli np. 20-lecie, dołączenie nowych pracowników, zdobycie ważnego klienta, możemy takie wydarzenie wyróżnić na kilka sposobów.

  Najważniejszym sposobem wyróżnienia jest „Ważne wydarzenie„, które tworzy ze wszystkich dodanych tam informacji tzw. oś czasu. Dzięki temu klienci mogą sobie zobaczyć np. kiedy założono firmę, albo jakie były najważniejsze sukcesy firmy.

  Z prawej strony widoczne jest kalendarium, dzięki któremu możemy szybko dotrzeć do dowolnego okresu w historii firmy.

  Innym sposobem jest podkreślanie poszczególnych postów np. wpisów na bloga. Wybrany post można „przypiąć na górze” – dzięki temu pozostanie on cały czas widoczny na samej górze przez 7 dni. Dzięki temu nie musimy powtarzać jednej wiadomości kilka razy, a tym samym spamować.

  4. Zmiana nazwy firmy

  Jeśli zdarzyło nam się zmienić ostatnio nazwę firmy, bądź obecna nazwa zawiera jakąś literówkę, możemy nareszcie zmienić nazwę „fan page’a”.

  Trzeba tylko wypełnić formularz tutaj i podać powód zmiany. Taka funkcja na pewno ucieszy wiele firm, które nie chcą utracić fanów i budowanego przez długi czas zaangażowania.

  Uwaga! Można zmienić tylko nazwę profilu, nie można zmienić adresu URL.

  5. Interakcja z marką

  Od teraz można już wysyłać prywatne wiadomości do marek (i można to wyłączyć), a w panelu widocznym u samej góry, możemy zobaczyć powiadomienia o osobach, które komentują lub lubią nasze posty, są też widoczne statystyki.

  Ponadto poprzez przycisk „Zbierz publiczność” możemy bardzo łatwo zapraszać kontakty e-mailowe, znajomych, udostępniać stronę i tworzyć reklamy.

  Twoja kolej

  Czy przełączyłeś się już na Timeline? Jakie masz wrażenia ? Czy Twoim zdaniem te zmiany są na lepsze ? A może masz fajne pomysły, jak wykorzystać Timeline w marketingu ? Podziel się z nami w komentarzach pod tym wpisem!

  Chcesz wiedzieć więcej o marketingu i promocji własnego wizerunku ? Połącz się ze mną na Twitterze i zostań naszym fanem na Facebooku.

   

  Jak wybrać firmę do stworzenia strony www? DARMOWY EBOOK

  Pobierz darmowego ebooka i dopisz się do newslettera
  CHCĘ EBOOKA
  Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły dotyczące przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności

Skomentuj

Przeczytaj również

Jak wybrać firmę do stworzenia strony www? DARMOWY EBOOK

Pobierz darmowego ebooka i dopisz się do newslettera
CHCĘ EBOOKA
Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły dotyczące przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności
close-link