• Jak znaleźć wykonawcę strony www

  Biznes , Marketing i Branding

  Jak wybrać dobrego wykonawcę strony www

  Autor: Monika Loryńska

  Teoretycznie sprawa wydaje się prosta. Pytamy znajomych, czy znają kogoś, kto robi strony www albo wchodzimy w link w stopce strony, która się nam podoba lub po prostu wpisujemy odpowiednie słowa kluczowe w Google i piszemy maila z zapytaniem do kilku wybranych firm.

  Jeśli miałeś już doświadczenie z budową strony www i nie jest to Twój pierwszy projekt, to pewnie bez problemu sobie poradzisz. Zapewne z poprzednich współprac wyniosłeś kilka wniosków i wiesz już, na co zwrócić szczególną uwagę.

  Ale co jeśli zlecasz stronę www po raz pierwszy? Co, jeśli zaczynasz przygodę z marketingiem w nowej firmie albo otwierasz swój w życiu własny biznes? Skąd wiedzieć, która firma jest dobra i kto zrobi stronę tak, żeby przyciągała klientów i sprzedawała, a nie tylko wisiała w sieci? Jak to zrobić, żeby nie wydać pieniędzy na bubel, który okaże się trudny w rozwoju i dodatkowo przysporzy mnóstwo nerwów i problemów?

  Od czasu do czasu dostaję maile z zapytaniem o stronę www, gdzie nie ma żadnych szczegółów na jej temat, ani pytań do wykonawcy. Klient po prostu pyta o cenę. Po takim mailu wiem, że ta osoba najprawdopodobniej nigdy wcześniej nie zlecała strony www. A niestety odpowiedzieć na pytanie “ile kosztuje strona www”, jest bardzo trudno, o czym pisałam już TUTAJ. W dodatku każda strona bardzo mocno się różni i w zasadzie zapytać o koszt strony www to tak jak zapytać o koszt budowy domu. Tu każdy szczegół ma znaczenie – czy będzie to dom parterowy, czy z poddaszem użytkowym, ile będzie pokoi, czy ma być garaż, z jakich materiałów ma być postawiony dom itp. Identyczna sytuacja jest ze stroną www – istnieje bardzo wiele czynników, które mają wpływ na jej cenę, chociażby ilość zakładek, jakie funkcje mają się tam znaleźć, na jakim systemie ma być postawiona, jakiego wsparcia oczekuje Zamawiający, czy Zamawiający dostarczy wszystkie treści czy ich przygotowanie leży po stronie Wykonawcy itp.

  Ale jest też kilka innych rzeczy, które mają wpływ na cenę, jak chociażby to, jakie doświadczenie ma Wykonawca, czy strona będzie dobrze przygotowana pod sprzedaż, czy Wykonawca daje gwarancję na to, co wykonał itp.

  Paradoksalnie jednak to nie na cenę powinniśmy zwrócić uwagę, ale na jakość strony www i na to, co zapewnia nam Wykonawca. Dlatego, że strona www to Twoje narzędzie sprzedaży. Jeśli nie będzie zrobiona w sposób przemyślany, może przysporzyć Ci sporo kłopotów i .. dodatkowych kosztów.

  Od Wykonawcy powinieneś nie tylko otrzymać narzędzie, które będzie dla Ciebie łatwe w użyciu, ale również umożliwi bezproblemową rozbudowę o kolejne funkcje, jeśli np. wpadniesz na jakiś ciekawy pomysł, który ułatwi Ci obsługę klientów albo bardziej przekona klientów do Ciebie. Oprócz tego strona powinna być też stabilna, bezpieczna i dobrze zoptymalizowana pod wyszukiwarkę Google. Oprócz tego firma, z którą nawiążesz współpracę, powinna być stabilna i taka, która nie zniknie za chwilę z rynku, pozostawiając Cię z niedokończonym produktem albo produktem, który zna tylko ta firma. Musisz też wiedzieć, że możesz na swojego Wykonawcę liczyć w każdej chwili, jeśli czegoś nie wiesz i potrzebujesz pomocy z edycją strony. To bardzo ważne.

  Jak to wszystko ogarnąć – jak znaleźć odpowiedniego Wykonawcę i skąd wiedzieć, o co go pytać?

  Jest na to sposób – przygotowaliśmy mini poradnik dla Ciebie w formie ebooka “Jak wybrać firmę do stworzenia strony www”. Poradnik podpowie Ci, na co zwrócić szczególną uwagę w rozmowach z Wykonawcą, o co go zapytać, jakie są dobre praktyki w tej branży, a także co powinieneś otrzymać wraz ze stroną www.

  Jest to poradnik dla laików, napisany prostym językiem bez użycia skomplikowanych słów technicznych i mówiący o najważniejszych rzeczach, dzięki czemu unikniesz nieprzewidzianych wydatków i będziesz się długo cieszyć świetną stroną www. Będziesz też mieć poczucie, że dostałeś naprawdę fajne narzędzie, dzięki któremu możesz zwiększać swoją sprzedaż i nie martwić się o problemy techniczne.

  Poradnik można pobrać TUTAJ, jest on zupełnie bezpłatny.

  Mamy nadzieję, że przyda się on wielu osobom i sprawi, że wybór Wykonawcy nie będzie już taki trudny i przyniesie obu stronom owocną współpracę.

   

  Twoja kolej

  Masz jakieś pytania? Śmiało zadaj je w komentarzach pod tym wpisem! Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to proszę prześlij go e-mailem do swoich znajomych, lub podziel się nim na Facebooku lub Twitterze. Dziękuję!

  Chcesz wiedzieć więcej o marketingu i promocji własnego wizerunku ? Połącz się ze mną na Twitterze i zostań naszym fanem na Facebooku.

   

  Jak wybrać firmę do stworzenia strony www? DARMOWY EBOOK

  Pobierz darmowego ebooka i dopisz się do newslettera
  CHCĘ EBOOKA
  Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły dotyczące przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności

Skomentuj

Przeczytaj również

Jak wybrać firmę do stworzenia strony www? DARMOWY EBOOK

Pobierz darmowego ebooka i dopisz się do newslettera
CHCĘ EBOOKA
Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły dotyczące przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności
close-link