Niezłe Lokum

dalej

Brief

Dla spółki Niezłe Lokum przygotowaliśmy kompletną identyfikację wizualną + grafiki na profil firmowy na Facebooku. Spółka działa w branży nieruchomości w Rzeszowie – zajmuje się głównie zarządzaniem mieszkaniami, robi również Home Staging, czyli przygotowanie nieruchomości do wynajmu i sprzedaży, wliczając w to remonty.

Mimo, że firma istnieje już parę lat, nigdy do tej pory nie potrzebowała logo, ani strony internetowej, poniewa bazowała głównie na poleceniach. Nadszedł jednak czas, kiedy realizacje zaczęły się robić coraz ciekawsze i warte pokazania, a rynek stał się trudniejszy i należało poszerzyć zakres usług, dlatego zarząd podjął decyzję o stworzeniu profesjonalnego wizerunku. W jednej z nieruchomości powstała profesjonalna sesja zdjęciowa, a co za tym idzie, trzeba było pomyśleć o stronie internetowej i logo.

Założeniem projektu było stworzenie znaku, który samodzielnie działałby jako element identyfikujący markę. Ważne było, aby był na tyle charakterystyczny, by móc odróżnić go od podobnych firm. Stąd decyzja o zbudowaniu wewnątrz logotypu sygnetu – klucza.

Ideą projektu było nawiązanie do tradycyjnego elementu kojarzonego z wynajmem mieszkań, jakim jest klucz i skontrastowanie go z nowoczesnością – stąd użycie żywych, „internetowych” kolorów, które mogą uzupełniać całą identyfikację oraz gradientów.

Sygnet może być stosowany np. w awatarze na facebooku lub jako ozdobny element dodatkowy. Sygnet można stosować w pionie i poziomie oraz pod kątem 45 stopni. Może być używany w kolorze podstawowym oraz w każdym
z kolorów dodatkowych wskazanych w identyfikacji.

Znak powstał poprzez zmodyfikowanie kształtu liter kroju Noe Display Medium

Kolejnym krokiem było stworzenie ilustracji do grafiki na Facebook – powstał bardzo ciekawy cover, który w połączeniu z avatarem świetnie się komponuje i wyróżnia wśród konkurencji. Następna w planach jest strona internetowa.

Co zrobiliśmy

  • Logo

  • Identyfikacja wizualna

  • Grafiki na Facebook