• Biznes , Internet

  13 darmowych aplikacji biznesowych na Androida

  Autor: Monika Loryńska

  Kiedyś pisałam o tym, że zamiast smartfona preferuję telefon tylko do dzwonienia bo bałam się o swoją produktywność. W jakim ja byłam błędzie! Od paru tygodni jestem właścicielką smartfona i, jak się okazuje, wbrew moim wcześniejszym obawom, znacznie przyśpiesza on moją pracę!

  Teraz widzę, ile czasu można efektywnie wykorzystać czekają na kogoś bądź korzystając z publicznych środków transportu. Mogę np. odpisać szybko na maila, zanotować ważny pomysł, poczytać wiadomości branżowe czy dostać się do ważnych plików. W ciągu tych kilku tygodni mój smartfon już wiele razy uratował mi skórę i oszczędził mój czas, pozwalając np. natychmiastowo wysłać brakujący dokument do pani urzędniczki, zerknąć w szczegóły oferty bądź dać komuś popatrzeć w moje notatki ze spotkań.

  Mimo, że moje zestawienie zawiera aplikacje dla Anroida, większość z nich jest dostępna także na inne systemy.

  Gmail

  Podstawowa aplikacja, jeśli chcemy mieć zawsze i wszędzie dostęp do każdej poczty e-mailowej. Dodawanie etykiet do maili (np. praca, dom, newslettery, zapytania itp.), wyszukiwanie maili, zapamiętywanie kontaktów to tylko niektóre z opcji.

  Hootsuite

  Aplikacja umożliwiająca podgląd naszych kont (prywatnych i biznesowych) na kilku serwisach społecznościowych jednocześnie, bez konieczności logowania się na każdy z osobna. Mamy tu dostęp m.in do Twittera, Facebooka, LinkedIn i Foursquare.

  Kalendarz Google

  Synchronizacja z kalendarzem Google – tworzenie, usuwanie i edycja wydarzeń/rzeczy do zrobienia.

  Dysk Google

  Dzięki Dyskowi Google możesz mieć zawsze dostęp do Twoich dokumentów czy prezentacji. Możesz je edytować, tworzyć nowe, dzielić się nimi ze znajomymi, a nawet fotografować druki i konwertować je w dokumenty tekstowe. Ja np. używam Google Drive do pisania bloga czy do dzielenia się z pracownikami notatkami ze spotkań.

  Chrome

  Jeśli używasz przeglądarki stron www Chrome na komputerze to bez wątpienia powinieneś ją sobie zainstalować również na smartfonie. Integruje się z Twoimi wtyczkami i ustawieniami z komputera. Jedną z ciekawszych opcji jest możliwość wysłania nie przeczytanych stron do smartfona i przeczytania tego w biegu, nawet bez dostępu do Internetu.

  Any.Do

  Bardzo ładnie zaprojektowana, przyjemna w użyciu aplikacja do zarządzania rzeczami do zrobienia. Aplikacja przypomina o zadaniach do wykonania, pozwala przenosić je na inne dni, edytować, dzielić się ze znajomymi i „odfajkowywać” te zrobione. Ponoć można prawie w każdym języku dodawać zadania za pomocą mikrofonu, ale osobiście nie testowałam jeszcze.

  Pocket

  Pewnie często masz tak, że nie starcza Ci czasu na przeczytanie wszystkich artykułów w Internecie. Zainstaluj Pocket na komputerze i dodaj nieprzeczytane artykuły do kolejki, a następnie przeczytaj je w telefonie lub tablecie (nawet bez połączenia z Internetem), kiedy np. jesteś w samolocie lub w pociągu.

  Dropbox

  Dropbox to aplikacja do przechowywania ważnych plików tekstowych i multimedów w tzw. chmurze. Z tą aplikacją możesz mieć dostęp do wszystkiego z każdego miejsca i z każdego urządzenia.

  CloudOn

  Aplikacja umożliwiająca pełną edycję plików z pakietu Microsoft Office oraz integrację z plikami w Dysku Google i w Dropboxie. Otwiera pliki m.in. w formatach PDF, JPG, PNG, GIF. Ma szereg użytecznych opcji, np. łatwe wysyłanie plików e-mailem jako załączniki lub linki do ściągnięcia oraz automatyczne zapisywanie danych w celu uniknięcia ich utraty.

  Evernote

  Wielokrotnie nagradzana aplikacja-kombajn do zarządzania notatkami i zadaniami. Przydatne, kiedy musimy coś bardzo ważnego zanotować – czy to w formie tekstu czy zdjęcia. Nie sposób wymienić wszystkich opcji, bo jest ich bardzo wiele, ale dzięki tej aplikacji można pozbyć się większości papierowych rzeczy. Bardzo łatwe przeszukiwanie informacji w notatkach np. po słowie kluczowym.

  Feedly

  Feedly zaciąga Twoje ulubione kanały RSS z Google i oddaje Ci je w ładnej oprawie graficznej. Dzięki temu czyta się bardzo przyjemnie. Obowiązkowa aplikacja do przeglądania ulubionych serwisów czy blogów.

  Moon Reader

  Czytnik ebooków – przydaje się np. w podróży. Grafika zrobiona jest na wzór półki z książkami – wybieramy okładkę i możemy łatwo przeglądać zawartość książki. Ma bardzo dużo funkcji, które uprzyjemniają czytanie. Obsługuje następujące formaty: epub, mobi, chm, cbr, cbz, umd, fb2, txt, html, rar, zip oraz OPDS.

  Jak dojadę

  Jeśli, podobnie jak ja, lubisz podróżować do innych miast busami/pociągami ze względu na możliwość czytania książek/newsów branżowych, to ta aplikacja będzie Ci niezbędna w tamtejszej komunikacji miejskiej. Jeśli nie wiesz, jak się dostać na spotkanie z klientem lub szkolenie, to podaj swoją lokalizację, a aplikacja poda Ci, jak dotrzeć na miejsce, o której masz odjazd i ile trwa podróż. Nie musisz już pytać ludzi na ulicy i możesz lepiej zaplanować podróż!

  Twoja kolej

  Znasz jakieś równie przydatne w codziennej pracy aplikacje? Napisz nam o nich w komentarzu poniżej. A może masz jakieś pytania? Śmiało zadaj je w komentarzach pod tym wpisem! Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to proszę prześlij go e-mailem do swoich znajomych, lub podziel się nim na Facebooku lub Twitterze. Dziękuję!

  Chcesz wiedzieć więcej o marketingu i promocji własnego wizerunku ? Połącz się ze mną na Twitterze i zostań naszym fanem na Facebooku.

  Jak wybrać firmę do stworzenia strony www? DARMOWY EBOOK

  Pobierz darmowego ebooka i dopisz się do newslettera
  CHCĘ EBOOKA
  Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły dotyczące przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności

Skomentuj

Przeczytaj również

Jak wybrać firmę do stworzenia strony www? DARMOWY EBOOK

Pobierz darmowego ebooka i dopisz się do newslettera
CHCĘ EBOOKA
Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły dotyczące przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności
close-link