• Biznes , Inspiracje

  Analiza sklepu internetowego PsiBufet.pl – co zrobili dobrze?

  Autor: Monika Loryńska

  Od czasu do czasu trafiam na tak świetne strony internetowe, że postanowiłam wziąć niektóre z nich na tapetę i opisać, co zostało fajnie zrobione i dlaczego warto czerpać inspirację z takich stron.

  Chcę Ci dziś pokazać przykład świetnego sklepu internetowego PsiBufet, do którego ciężko się o coś przyczepić 🙂 Sklep, który bardzo dobrze pokazuje korzyści i sklep, który po prostu wciąga swoimi treściami i podejściem do klienta 🙂 Jest tak przyjazny i tak barwny, tak mocno wyróżniający się od innych, że ja nie mam pytań 🙂

  I żeby była jasność, To NIE jest tekst sponsorowany, po prostu lubię podglądać ciekawe sklepy i czerpać z nich inspirację. Mam nadzieję, że i Ty skorzystasz z moich przemyśleń i wdrożysz coś ciekawego do swojego sklepu, a tym samym, podniesiesz Twoją sprzedaż.

  Co takiego zachwyca mnie w sklepie PsiBufet?

  Aby było Ci to lepiej przyswoić, wymienię kilka najważniejszych rzeczy w punktach:

  1. Sympatyczna, kolorowa, przyciągająca wzrok grafika – oczywiście to nie jest tak, że to jest obowiązkowe zatrudnić najlepszego designera w kraju. Da się też zrobić fajną stronę bez jakiejś wystrzałowej grafiki, upraszczając wiele rzeczy. Ale jeśli masz możliwości i masz wybór, to zawsze lepiej postawić na coś unikalnego, wyróżniającego i ciekawego dla oka. Grafika tej strony jest bardzo ciekawa, ale nie przesadzona, nadal zachowana jest tutaj zasada przejrzystości treści i intuicyjności strony. Bardzo łatwo się po tej stronie poruszać i znaleźć interesujące nas informacje

   

  2. Od razu wiadomo, o co chodzi na stronie i co tu można kupić – “Świeże spojrzenie na psie jedzenie – Zdrowe i pyszne posiłki z dostawą do domu” – i wszystko jasne 🙂 Nie trzeba długich, skomplikowanych tekstów, wystarczy krótkie, przemyślane hasło (Claim) na wstępie strony i wiadomo, o co chodzi. Już na tym początkowym etapie sklep wciąga do środka. I teraz, jeśli ktoś potrzebuje potwierdzenia, że to są zdrowe produkty i zastanawia się, w jaki sposób są przygotowywane, to przewijając stronę dalej, znajdzie odpowiedzi na te pytania. Jest to wytłumaczone w formie krótkiego tekstu, ale również w formie ikonek – mamy tutaj bardzo konkretny komunikat.

  Jeśli tylko możesz sobie pozwolić na dobrego copywritera, który będzie potrafił Twoją ofertę w podobny sposób przedstawić – to koniecznie to zrób! Copywriter powinien stworzyć krótki i konkretny komunikat, z naciskiem na to, by Twój docelowy klient zobaczył dla siebie korzyści i żeby na tyle Ci zaufał, by zostawić u Ciebie pieniądze.

   

  3. Dowód społeczny w postaci oceny z Google widoczny już na ekranie głównym – fantastyczny pomysł, od razu widać, że jest to rzetelna i sprawdzona firma, a nie jest to jedynie chwyt marketingowy. Swoją drogą, umieszczenie czegoś takiego na głównym widoku wymaga sporej odwagi oraz odpowiedzialności. Oznacza to, że trzeba cały czas pracować nad obsługą klienta i jakością produktów, żeby opinia w Google się nie pogorszyła.

   

   

  4. Zaraz pod obrazkiem głównym można znaleźć 3 podstawowe wyróżniki i korzyści dla klienta: “Delikatnie gotowane świeże jedzenie”,  ”Składniki jakości human-grade ”, „Darmowa dostawa w całej Polsce”. Dzięki właśnie tym wyróżnikom klient od razu decyduje, czy jest to coś dla niego, czy jednak nie tego szukał. Te 3 punkty po prostu podsumowują całą działalność sklepu i skupiają się na tym, aby klient właśnie tutaj chciał zamówić jedzenie dla psa, a nie gdzieś indziej. Tu jest zdrowo i tutaj jest darmowa przesyłka – to są bardzo ważne rzeczy.

  Dodatkowe obiekcje zbija kolejna sekcja z ikonkami poniżej. Wszystko jest tu starannie przemyślane i zgodnie z zasadą: “Pokaż mi, dlaczego powinienem tutaj kupić, a nie u konkurencji. Pokaż mi, co takiego jest w Twoich produktach, że są lepsze od innych oraz co ja z tego będę miał”. Taką zasadą powinien się kierować każdy przedsiębiorca, który tworzy swoją stronę www.

  Ten pierwszy komunikat, który klient przeczyta, jest najważniejszy – to tutaj zyskujemy zaciekawienie klienta i silną chęć przeglądania dalszej części strony. Zauważmy, że PsiBufet w dalszej części strony zbija kolejne obiekcje w formie kolejnych, sympatycznych ilustracji:

   

   

  5. Świetnie stworzony formularz zamówienia diety dla psa. Dostęp do niego możliwy jest m.in. przez czerwony przycisk u samej góry obok menu i w kilku innych miejscach na stronie. Jest on zawsze na wierzchu, co zwiększa szanse, że dużo ludzi tam kliknie.

   

   

  6. Rozbawiło mnie hasło, które widoczne jest na opakowaniu “Żarcie psijechało”, to jest doskonałe 🙂 I fajnie zapada w pamięć 🙂

   

  7. Elastyczne podejście do klienta – doskonale wytłumaczone, jak wygląda forma subskrypcji w 3 krokach. Należy zwrócić uwagę na 3 krok: “Jeżeli pokochasz to karma będzie wracać – cyklicznie, pod same drzwi. Dopasuj swój plan. Dowolnie wstrzymuj lub przesuwaj dostawy.”

  Producent wykazuje tutaj bardzo dużą elastyczność i umożliwia przerwanie dostawy w każdym momencie. To znaczy, że kupując subskrypcję wcale nie musimy się wiązać na sztywno i w dowolnej chwili możemy z tego zrezygnować.

  Ponadto w dalszej części strony znajdujemy informację, że producent daje “Gwarancję czystej miski” i jeśli Twojemu psu nie podpasuje jedzenie, dostaniesz zwrot pieniędzy. No kto teraz nie chce spróbować ? 🙂

  Gwarancja zwrotu towaru lub zwrotu pieniędzy to jest coś, co sprawia, że ludzie chętniej się decydują na zakup. Łatwiej jest podjąć taką decyzję wiedząc, że jeśli towar się nam nie spodoba to możemy odzyskać pieniądze. Jeśli tylko możesz coś takiego wprowadzić do sklepu, to bardzo gorąco zachęcam.

   

   

  8. Kolejnym fajnym elementem na stronie jest FAQ czyli Odpowiedzi na najczęstsze pytania. To bardzo dobry pomysł, bo po pierwsze, wyjaśnia wszelkie ewentualne wątpliwości klientów, a po drugie, oszczędza dużo czasu administracji sklepu. Nie muszą bowiem w kółko odpowiadać na te same pytania mailowo. Zastanawiam się czasem, dlaczego wciąż tak mało sklepów korzysta z tego rozwiązania…

   

   

  9. Doskonale stworzona zakładka Jak to działa, która jeszcze raz, w przejrzysty sposób, krok po kroku tłumaczy wszystko – jak wygląda zamówienie, jak można zmienić termin dostawy, a nawet pokazane są przykładowe plany żywieniowe, jakie zamówili inni klienci.

   

   

  10. Fantastyczna zakładka O nas, na którą wiele firm, które tworzą własne strony www, nie zwraca w ogóle uwagi. A to jest bardzo ważne miejsce, gdzie można się zaprezentować klientowi i zbudować wiarygodność.

  To tutaj możemy pokazać, że nie jesteśmy zamkniętą, niedostępną korporacją, tylko za naszą marką stoi człowiek z ciekawą historią.

  Możemy pokazać, jak doszło do powstania marki, jakie wyzwania mieliśmy, jakie mamy doświadczenie i jak powstają nasze produkty. Tu możemy pokazać naszą pracę od kulis albo to, jak dużą wagę przykładamy do jakości naszych produktów.

  I właśnie to wszystko tutaj uwzględnił PsiBufet – mamy tutaj filmik, w którym właściciel opowiada o swojej marce, dzięki czemu możemy zobaczyć, jak wygląda i jaki ma sposób bycia. To tutaj dowiemy się, jak doszło do założenia tego sklepu i w jaki sposób właściciel nabywał swoje doświadczenie i wiedzę. To tutaj możemy zobaczyć też inne osoby, które pracują przy tym projekcie. To wszystko bardzo dobrze działa, bo kiedy już widzimy te osoby stojące za marką i poznajemy ich wyzwania, jakie musieli przejść, by stworzyć swoje produkty, to nabieramy do marki większego zaufania. A tym samym staje się nam bliska i chętniej robimy tam zakupy 🙂

   

  Podsumowując, przedsiębiorcy stojący za marką PsiBufet doskonale znają swoich klientów i ich potrzeby, wątpliwości, mogli więc, we współpracy z projektantami strony i copywriterem, przygotować dokładnie całą strategię strony. Im lepiej poznasz potrzeby klientów i bardziej jesteś w stanie rozwiązać ich problemy, tym większe zaufanie do marki zdobędziesz.

   

  Twoja kolej

  A Tobie jak się podoba ten artykuł? Chcesz więcej podobnych treści? Napisz w komentarzu! Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to proszę prześlij go e-mailem do swoich znajomych, lub podziel się nim na Facebooku lub Twitterze. Dziękuję!

  Jak wybrać firmę do stworzenia strony www? DARMOWY EBOOK

  Pobierz darmowego ebooka i dopisz się do newslettera
  CHCĘ EBOOKA
  Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły dotyczące przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności

Skomentuj

Przeczytaj również

Jak wybrać firmę do stworzenia strony www? DARMOWY EBOOK

Pobierz darmowego ebooka i dopisz się do newslettera
CHCĘ EBOOKA
Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły dotyczące przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności
close-link