Brief

Firma Budcon zgłosiła się do nas z prośbą o stworzenie identyfikacji wizualnej oraz strony internetowej dla nowo powstającej marki.

Budcon zajmuje się rekrutowaniem pracowników z Polski do pracy w branży budowlanej na terenie Niemiec.

To, co wyróżnia tą firmę, to bardzo profesjonalne podejście zarówno do rekrutacji (staranny wybór odpowiednich pracowników), jak i do zapewnienia pracownikom jak najlepszych warunków na miejscu (legalność zatrudnienia, wsparcie w j.polskim, ubezpieczenie, zakwaterowanie). Dlatego też branding musiał odzwierciedlać takie cechy, jak bezpieczeństwo, zaufanie, stabilność, przejrzystość oraz profesjonalizm. Zatem na tym oparliśmy kolorystykę identyfikacji wizualnej.

Jako główny kolor wybraliśmy niebieski, ponieważ kojarzy się on z bezpieczeństwem i stabilnością. Dodatkowym kolorem wspierającym jest pomarańczowy, który sugeruje energię i witalność, co kojarzy się z dynamicznym rozwojem.

Logo ma bardzo proste, nowoczesne liternictwo, sugerujące stabilność, do tego dobraliśmy prosty znak graficzny, kojarzący się z branżą budowlaną, a także z partnerstwem i komunikacją międzyludzką. Znak można używać samodzielnie na różnych materiałach reklamowych oraz jako ikonę.

Stworzyliśmy również spójną, profesjonalną stronę internetową, budowaną od zera na indywidualnej grafice. Na stronie można aplikować do pracy poprzez specjalny formularz umożliwiający wstawienie pliku z CV. Dzięki temu ułatwia to naszemu klientowi pracę administracyjną. Strona oczywiście dostosowana jest do urządzeń mobilnych.

Co zrobiliśmy

  • Identyfikacja wizualna

  • Strona www

  • Wizytówki i pieczątka firmowa

ZOBACZ ONLINE