Brief

WP Idea to platforma do tworzenia własnych kursów online. Korzysta z niej wielu znanych blogerów, m.in. Ola Budzyńska, Michał Szafrański, Andrzej Tucholski, Artur Jabłoński, Bartek Popiel.

Mieliśmy ogromną przyjemność pracować przy nowej wersji platformy.

WP Idea to platforma, która już po pierwszym roku istnienia zyskała sobie bardzo wielu wiernych fanów i odniosła spory sukces, jednak wraz z popularnością okazało się, że trzeba wprowadzić kilka usprawnień. Twórcy platformy mieli już kilka przemyśleń i wniosków, które uzyskali z rozmów z obecnymi użytkownikami. Następnie przekazali nam swoje uwagi, które przedyskutowaliśmy z naszym zespołem i na ich podstawie zaproponowaliśmy wstępne makiety panelu kursowego.

Nowa wersja platformy otrzymała nie tylko świeży wygląd, ale zostało tam również poprawionych wiele rzeczy pod kątem intuicyjności, dzięki czemu praca z kursami będzie teraz prostsza.

Przeprojektowaliśmy układ niektórych elementów, aby były łatwiej dostępne, dodatkowo uproszczona została też nawigacja i panel zarządzania kursami.

Ponadto zaproponowaliśmy kilka zupełnie nowych funkcji, które uprzyjemnią użytkownikom pracę z kursami, a twórcom kursów ułatwią sprzedaż.

Nowy projekt otrzymał też kilka różnych wersji kolorystycznych, które twórcy kursów mogą dopasować do swojej kolorystyki firmowej.

Co zrobiliśmy

  • Makieta UX

  • Projekt graficzny

  • Kodowanie grafiki